Сторінка Тараса Коковського
Субота, 16.01.2021, 06:31
ГоловнаРеєстраціяВход Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії каталогу
Вибрані статті [6]
Богослів'я [23]
Українська мова [6]
Історія [7]
Актуальне [3]
Церква [11]
Цікаво знати [18]
Молитви [9]

Головна » Статті » Богослів'я

Мартин Лютер про віру

Мартин Лютер про віру

1) Віра – це зовсім не те, що деякі люди думають про неї.  Їхні мрії є ілюзією. Бачачи, що віра не була наслідком добрих діл чи кращого життя, вони, однак, припускаються помилки навіть і тоді, коли багато говорять і чують про віру.  Вони стверджують: ”Віри не досить”, ”Вам слід робити добрі діла, бути побожними, щоб отримати спасіння”.  Вони гадають, що коли ви чуєте Євангеліє, то починаєте самі щось робити, творячи власними силами вдячне серце, котре промовляє: ”Я вірю!”.  Це їхній шлях мислення про віру. Але оскільки це все – лише людська ідея, мрія, то серце ніколи нічого з неї  не навчиться. Отож  ця віра нічого не робить, і ніяка зміна з нею не відбувається. 

2) Навпаки, віра є Божим ділом всередині нас, що змінює нас і дає нам нове народження від Бога. (Ів.1:13).  Вона знищує Старого Адама і робить нас цілковито іншими людьми.  Вона змінює наші серця, наші душі, наші думки і всі наші сили.  Вона приносить з собою Святого Духа. Саме ця віра є живою, творчою, дієвою, і могутньою річчю.  Віра не може не робити добрі діла.  Вона постійно не запитує чи добрі діла повинні робитись, але перш ніж хтось спитає про це, вона вже зробила їх і продовжує робити безперестанку. Кожен, хто не робить добрих діл, таким чином, є невіруючим.  Він весь час спотикається і шукає добрі діла та віру, навіть не знаючи, що віра і добрі діла існують. Він також меле нісенітниці про віру і добрі діла, але цей потік слів – «ні про що».   

3) Віра є живим, твердим покладанням на Божу ласку з такою певністю щодо Божої прихильності, перед котрою ніщо навіть тисячократний ризик смерті.  Така довіра і знання Божої ласки робить нас щасливими, радісними і рішучими у наших стосунках з Богом і усіма Його творивами. Святий Дух спричинює  це через віру.  І  через неї, ви вільно, з власної волі, з радістю робите добро кожному ближньому, служите йому, зносите всі страждання, любите і славите Бога, котрий виявив до вас таке милосердя.  Отож, як неможливо відділити тепло і світло від вогню, так неможливо відділити віру від добрих діл.  Однак, пильнуйте за власними фальшивими думками і стережіться нікчем, які розпускають плітки, і вважають, що вони надто мудрі, щоб дати точне визначення віри і добрих діл, але насправді, є неперевершеними дурнями.  Благайте Бога, щоб віра працювала всередині вас, або ви залишитеся назавжди без віри.  Має значення лише віра, а не те, що ви самі бажаєте, говорите чи можете зробити.

 

 

Цитати взяті з праць:

М. Лютер ”Вступ до Послання св.Павла  до Римлян”

Німецька Біблія Лютера 1522 року (англ.переклад Преп.Роберта Сміта)

Переклад з англійської Тараса Коковського, 

15  жовтня 1998 року, Тернопіль

Категорія: Богослів'я | Додав: taras2008 (07.02.2008)
Переглядів: 3070 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук

Ланки

Статистика

Copyright MyCorp © 2021 Використовуються технології uCoz