Сторінка Тараса Коковського
Неділя, 22.12.2024, 14:03
ГоловнаРеєстраціяВход Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії каталогу
Вибрані статті [6]
Богослів'я [23]
Українська мова [6]
Історія [7]
Актуальне [3]
Церква [11]
Цікаво знати [18]
Молитви [9]

Головна » Статті » Богослів'я

Др.Зіґберт Бекер

Доктор З.Бекер – автор коментарів на книгу Об'явлення

Роджер Ковасині

Тернопіль

9 грудня Єпископ УЛЦ В.Горпинчук у Кременецькій громаді «Хреста Господнього», а 16 грудня пастир Тарас Коковський в Тернопільській громаді Святих Апостолів Івана та Якова провели презентацію чудової книги – коментарів на книгу Об’явлення в перекладі з англійської пастора Т.Коковського під назвою «Пісня майбутнього тріумфу», автором якої є професор догматики і Нового Заповіту д-р Зіґберт Бекер. Книга видана за сприяння фундації «Лютеранська спадщина».

Презентація книги у Кременці,2007

Зліва направо:І.Рудзік,Т.Коковський,В.Горпинчук

Д-р Бекер був моїм улюбленим професором в часи мого навчання в лютеранській семінарії в місті Меквон (штат Вісконсін, США). Саме ця книга д-ра Бекера мені подобається найбільше. Матеріал у ній викладений навіть краще від того, якого він навчав на своїх лекціях з цього курсу.

Існує чимало коментарів на книгу Об’явлення, написаних в різні часи. Майже всі вони швидко втратили свою актуальність через те, що їхні пророцтва так і не справдилися. А все через те, що їх автори знехтували сформованим Лютером принципом тлумачення Біблії. Лютер навчав, що відповіді на поставлені в Біблії питання слід шукати не за допомогою складних підрахунків, блискучих думок, розгадування втрачених таємниць, а в самій Біблії.

У своїй книзі д-р Бекер показує, що більшість того, про що говориться в книзі Об’явлення, не означає цього буквально, а пов’язане зі сказаним в тому чи іншому місці Писання. Тисячі тлумачів намагалися пояснити значення чотирьох вершників, про котрих йде мова у 6-му розділі Об’явлення. Їхні коментарі давно втратили актуальність. Натомість коментар д-ра Бекера актуальний досі, тому що він базується не на людському припущенні і розумі, а виключно на Біблії. Відповідно до твердження д-ра Бекера, події, пов’язані з цими чотирма вершниками збігаються з подіями, про котрі йде мова в Матвія 24, зображаючи їх в більш драматичний спосіб.

Д-р Бекер був чи не єдиною людиною, яка змогла так чудово прокоментувати книгу Об’явлення. Це стало можливим завдяки його блискучому знанню Біблії, причому усієї Біблії – всіх її 1200 розділів, 31200 віршів та 775000 слів. Якщо б ви, приміром, сказали: «Езекіїля 21:7» – він би негайно зацитував цей вірш напам’ять. Або якщо б ви відкрили Біблію в будь-якому місці і почали читати, він би миттєво сказав назву книги, розділ і вірш.

Коли хтось вдається до написання нових коментарів на книгу Об’явлення, це, почасти, викликає в людей страх, адже їм повідомляється про певну дату кінця світу і другого приходу Ісуса Христа. Спантеличені, вони продають свої доми, лишають роботу і пошиваються в дурні. Але коли ви читаєте «Пісню майбутнього тріумфу» Бекера, вам відкривається щось значно більше: ви чітко бачите, що ця загадкова книга навчає те ж саме, про що говориться в інших частинах Біблії, те, що ви неділя за неділею чуєте в церкві, під час вивчення Катехізису, на біблійних заняттях ітп.

Переклад з англійської Тараса Коковського

 

Категорія: Богослів'я | Додав: taras2008 (29.01.2008) | Автор: Taras Kokovsky
Переглядів: 2243 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук

Ланки

Статистика

Copyright MyCorp © 2024 Використовуються технології uCoz