Сторінка Тараса Коковського
Субота, 16.01.2021, 06:36
ГоловнаРеєстраціяВход Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії каталогу
Вибрані статті [6]
Богослів'я [23]
Українська мова [6]
Історія [7]
Актуальне [3]
Церква [11]
Цікаво знати [18]
Молитви [9]

Головна » Статті » Молитви

Молитви на кожен день тижня

Молитви на кожен день тижня

(переклав з англійської і впорядкував Тарас Коковський)

Вранішня недільна молитва

Боже, Отче світла, Ти зволив своєму світлу засяяти на нас. Пішли цього дня і повсякчас у моє серце правдивого світла – Ісуса Христа! Нехай Він сяє отут, поруч зі мною і розбиває темряву, щоб я міг пізнати Тебе, о Вічний Боже, через Твого улюбленого Сина, і був сповнений любові і палкого очікування Тебе. Поглянь, як я, сліпець, лежу скований путами темряви і моїх гріхів. Навчи мене Своїм Святим Духом через Твоє Слово повернутися до Тебе і коритися Тобі у вірі. Тоді я справді перебуватиму ближче до Тебе, прославляючи Тебе і дякуючи Тобі, служачи Тобі у Твоєму світлі, і Ти приймеш мене. Господи Ісусе, Сину праведності, зійди у моєму серці яскравою вранішньою зорею. Дай мені блаженства, яке є у Твоєму світлі, щоб всі дні мого життя були днями святого спочинку та миру. Навчи мене прокидатися від сну гріха, і підійматися з діл плоті, залишаючи спільноту темряви, так щоб Ти, Господи Ісусе, міг просвітити мене. Пануй над ворогами мого спасіння, яке Ти здобув Своїм воскресінням. О, благословенний Святий Духу, приготуй наші серця, так щоб вони могли бути храмом, в котрому Ти міг би промовляти і навчати нас впродовж усього дня. Освяти всі наші думки, наш розум і наші почуття, щоб ми могли отримати і втримати Твоє Слово, і коритися Тобі без лукавства та лицемірства, перебуваючи до кінця цього тижня, а також впродовж усього свого життя в щоденному каятті. Утримай, Господи, Своє суботство посеред нас, і так працюй у наших серцях, щоб ми могли вдовольнити Тебе у цей час і довіку. Амінь.

Вечірня недільна молитва

Прославляю Тебе, святий Господи і Боже, і дякую Тобі за те, що Ти зволив Твоєму світлу засяяти на мене цього дня і подарував таке щедре благословення моєму тілу та душі. Збережи у моєму серці те, що Святий Дух зростив у мені Твоїм Словом, щоб я міг повсякчас зносити все терпеливо аж до самого життя вічного. Пробач мені все те, у чому я не корився Твоїй божественній волі. Не дозволь супротивнику ані ошукати мене цієї ночі, ані позбавити мене усього того добра, яке Ти зволив мені побачити і збагнути протягом дня. Будь моїм світлом у темряві, моєю силою у всіх моїх слабкостях, моїм захистом, життям і спасінням. Я лину до Тебе всім серцем. Господи Ісусе, Єдиний Спасе моєї душі, нехай Твоя воля зростає повсякчас і міцніє всередині мене. Дозволь мені, навіть тоді коли я спатиму, бути слухняним Тобі. Нагадуй мені постійно Своє Слово, котре я почув сьогодні, щоб весь мій розум і всі мої думки могли бути спрямовані тільки до Тебе одного, що один лише є і завжди буде моїм спокоєм вдень і вночі, і моїм спасінням у житті і смерті. Амінь.

Вранішня молитва у понеділок

На початку тижня я благаю Тебе, Отче Святий, в Ім’я Ісуса Христа: наповни мої серце і розум Своїм Святим Духом, щоб я міг думати, говорити і робити тільки те, що примне Тобі. Поєднай мої думки і бажання з Собою у любові Ісуса Христа. Очисти моє сумління Його святою кров'ю, щоб я міг зростати у Тобі від початку цього тижня і по всі дні мого життя. Зміцни мене Своєю міццю, вчини мене щирим у моїй любові до Тебе, і сповненим бажання служити Тобі і моїм ближнім. Навчи мене протистояти спокусі мого зіпсутого серця і приманкам недоброзичливця. Вчини марноту цього світу гіркою для мене, щоб Ти міг стати солодшим. Навчи мене також нести тягар цього тижня. Провадь мене, як люблячий Батько, і допоможи мені слідувати за Тобою як Твоїй дитині і коритися Тобі. Благослови мою працю і керуй мною Своєю мудрістю, щоб я міг бути сповнений заохоти, втіхи і віри у всіх моїх ділах. Будь початком і вінцем усієї моєї праці задля Твоєї слави і мого спасіння. Амінь.

Вечірня молитва у понеділок

Святий і праведний Боже, нам слід повертатися до Тебе у щоденному каятті, знову і знову шукаючи Твого милосердя. Тому я благаю Тебе: нагадай мені за допомогою Твого Святого Духа те, у чому я цього дня відпадав від Тебе. Дай мені повсякчас наближатися до Тебе зі зламаним та упокореним серцем. Прийди мені на поміч у всіх моїх нещастях. Пробач мені всі мої провини заради дорогоцінної Ісусової крові. Прийми мене знову під Свою святу опіку і захисти від усіх моїх ворогів. Навчи мене завжди розуміти, що без Тебе неможливо почуватися в безпеці і мати те, чого ми потребуємо, як і те, що Ти один можеш просвітити Своїх дітей вберегти їх. Дай мені зберегти моє тіло чистим і незаплямованим, відповідно до Твоєї святої волі. Дай мені довірити Тобі все, що я тільки маю, передаючи себе під Твою всемогутню опіку. Нехай я знайду досконалий спочинок у Тобі, щоб з чистими думками і святими бажаннями знову прокинутись до світлого і щасливого дня милості, заради Ісуса Христа, мого єдиного Господа і Спасителя. Амінь.

Вранішня молитва у вівторок

Завжди правдивий Боже і Отче! Тобі одному належить хвала і подяка за Твою превелику доброту, з якої Ти зволив мені спочити минулої ночі під покровом Твоїх крил. Дай, щоб також цього дня і повсякчас я міг бути сповненим любові до Тебе, і щоб стільки часу, скільки триватиме моє життя, я міг жити у вірі в Твого Сина, а Він міг бути моїм світлом і моїм життям. Я знову доручаю Тобі себе повністю і до останку, щоб Ти очистив мене і панував наді мною. Дай щоб віра, а через віру Христос, сповнили моє серце, і Він міг принести оці чотири плоди віри всередині мене: любов, надію, покору і терпіння. Навчи мене бажати лише Твоєї любові і нічого окрім неї; прагнути не користі, не почестей і слави, а скарбів Твоєї милості, щоб бути Твоїм дитям. Дай мені не перейматись тим, що тимчасове, щоб Ти ніколи не залишив мене і не забув про мене. Освяти і поблагослови працю рук моїх і визволи мене від небезпеки і всього, що може завдати мені шкоди. Простягни крила Свого милосердя над усіма і порятуй кожного від знищення. Особливо я прошу Тебе прийняти під Твою опіку всю мою родину, друзів, уряд, поставлених наді мною. Помилуй їх всіх і нехай скінчаться довкола нас злочини і кривда. Допоможи всім, хто потребує помочі. Будь милостивий до нас і пішли нам Свій мир в Ім'я Ісуса. Амінь.

Вечірня молитва у вівторок

Єдиний і віковічний Князю Миру, Ісусе Христе, Ти сказав: "Прийдіть до Мене всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас". Моя душа була голодна і спрагла за Тобою і не знаходила спокою, допоки не знайшла Тебе. Милостивий будь до мене, грішного! Не суди мене за мої провини, і не відкидай молитви, у якій моє серце цього вечора прагне наблизитись до Тебе. Забери від мене все, що могло б утримати Тебе виявити Твоє милосердя щодо мене. Я – бідний і Ти будеш моїм багатством; я – слабкий, і Ти будеш моєю силою; я – смертний, і Ти будеш моїм життям. Навчи мене за допомогою Твого Святого Духа вірувати у Тебе усією моєю душею, так щоб я не отримував для себе великої любові Твого Небесного Отця надаремно, а щоб через цю любов став Його дитям. Навчи мене віддавати Тобі моє серце повністю, щоб я міг належати Тобі як особливий набуток і завжди служити Тобі у святості і богоугодному житті. Прийми мене цієї вечірньої пори, дай мені спочити впродовж ночі під Твоїми крильми і пробудитись у спільноті з Тобою. Амінь.

Вранішня молитва у середу

До Тебе, Небесний Отче, я спрямовую свої перші вранішні думки і підіймаю своє серце у молінні, щоб я міг жити Тобою і триматися Тебе одного. Будь моєю фортецею цього дня, так само як Ти був Моїм притулком минулої ночі, за що я дякую Тобі всім своїм серцем. Пильнуй цього дня мене, моїх рідних та близьких. Дай мені звертатись до Тебе у правдивій покорі. Очисти мене від усіх гріхів і бруду. Дай мені перебувати у правдивому страхові в Ім'я Ісуса Христа, Твого Однородженого Сина, і, покладаючись на Його заслуги, цілком довіряти себе Тобі з усім, що в мене є, щоб Ти міг прийняти мене. Поблагослови мене у Ньому тим, що приємне Тобі. Дай мені мудрості і сили вдосконалювати обов'язки свого покликання на тому місці, де Ти поставив мене. Нехай Твої святі ангели будуть зі мною, моїми рідними та близькими на наших життєвих дорогах і допомагають нам перебувати разом в любові на тому вузькому шляху, що веде до Твого Небесного Царства. До самого кінця, допомагай нам Твоїм Святим Духом через Ісуса Христа, нашого Господа. Амінь.

Вечірня молитва в середу

Зверни зараз, Господи, всі мої думки до Тебе, джерела усього життя і благословення, щоб я міг віддати Тобі належну подяку через Ісуса Христа за оце незаслужене благословення і допомогу впродовж цього дня. Відкрий мені Своє лоно, щоб я сховався від моїх ворогів, пригорувшись до Твого люблячого і вірного серця, задовольни мою душу в любові, яку Ти виявив у Своєму Сині, тому що ніхто на землі чи на небі, окрім Нього не може дати мені радість та втіху і зцілити мою бідну душу. Нехай Твоя сила, Ісусе, буде правдивою досконалістю посеред моїх слабкостей. Ти знаєш, Господи, мої немочі, оберни моє серце до Себе, щоб я міг знайти зцілення у Твоїх ранах. Будь зі мною тепер, коли я лягаю спати. Накажи Твоїм святим ангелам бути поруч моєї постелі, так щоб я міг мирно спочивати і бути певним, що Ти опікуєшся мною. Амінь.

Вранішня молитва в четвер

Поблагослови мене зараз, о Любове Отцева, у крові Ісуса Христа, силою Святого Духа. Тобі, Триєдиний Боже, належиться хвала і подяка за Твій постійний захист, пораду і втіху. Минула ще одна ніч під Твоєю опікою. Світлом ласки Своєї Ти не полишив мене одного посеред темряви. Даруй мені ласкаво, щоб усією силою моєю Я віддав себе Тобі і для Тебе, що дав мені стільки доказів Своєї вірності. Я доручаю себе Твоїй владі з усім, над чим Ти настановив мене розпорядником у цьому світі. Будь Сам початком і кінцем усього, з чим я матиму справу. Нехай усе це сприяє Твоїй шані і служінню моєму ближньому у Твоїй любові. Вбережи мене цього дня від влади усіх злих духів і від усіх злих людей, щоб вони не мали влади наді мною, і нехай я буду вірним слугою Твоєї милості і відданим робітником у Твоєму винограднику. Не дай ані тілесній безпечності ані лицемірству мати владу наді мною. Вчини моє серце сповненим радості відповідно до Твоєї волі, і нехай сонце Твого милосердя ніколи не заходить для мене, але довіку сяє наді мною у Христі Ісусі, моєму Господі. Амінь.

Вечірня молитва в четвер

До кого звернусь я цієї вечірньої години? До Тебе, мій Ісусе, мій єдиний Спасителю у цьому світі, сповненому зла. Ти показав мені, що Ти вчинив і як постраждав, щоб поблагословити мене. Твоїй любові я завдячую всім, що я сповнив сьогодні, подолавши з її допомогою зло. Коли б Ти не жив і не постраждав за мене, тоді кожен день приносив би мені лише страждання і невимовний смуток. Тоді б духовна темрява була більшою, ніж природна, коли приходить вечір і все довкола огортає ніч. Благаю Тебе: "Пробач мені зараз всі мої гріхи і провини, якими я засмутив Тебе цього дня. Змий їх Своєю кров'ю. Нехай я, виправданий у Тобі, відійду до спочинку, так щоб мій сон був не гріховним сном, але святим спочинком, благословенним Тобою, і допоможи мені прокинутись покірнішим, побожнішим, ще більше сповненим Божого страху задля нового життя у Тобі, моєму Господі і моєму Бозі. Амінь”.

Вранішня молитва у п'ятницю

Мій дорогий Отче, дай щоб цього ранку і повсякчас я міг поклонятися Тобі у дусі і правді, не бажаючи нічого, окрім того, що узгоджується з Твоєю волею. Просвіти мене Своїм Святим Духом і очисти моє сумління від усіх мертвих діл, щоб сьогодні і надалі я міг служити Тобі у вірі в Твого Сина Ісуса Христа і в любові до Нього, задля Тебе, що видав за мене Свого улюбленого Сина, Який для мене здобув мудрість і праведність, викуплення і освячення. Дай мені не противитися Твоїй ласці і не відвертатися від Твоїх великих дарів, котрі Ти даєш мені, а щоб я міг отримати Твого Сина у своє серце і жити не для себе, а для Нього, що був виданий за мої гріхи і звеличений для мого виправдання. Нехай це, Господи, буде моєю славою та радістю, набутою від Тебе – правдивого джерела милосердя і сили, що благословляє на кожне добре діло. Не полишай мене ніколи. Амінь.

Вечірня молитва у п'ятницю

До кого я зверну своє лице? Тільки до Тебе, Світла мого життя, тому що темрява і небезпека ночі оточили мене. Відкрий мені, Господи, Свій розум і любляче серце через Ісуса Христа, і дай мені спочити у Ньому, моєму безпечному пристановищі і міцній фортеці, в якій я можу мирно спочивати уві сні, і мій спочинок тоді буде для мене правдивим відновленням сил і благословенням. Спасителю мій, попередь і відверни всяку ворожу силу, що прагне завдати мені шкоди чи болю і розламай навпіл усі списи, які цієї ночі можуть бути спрямовані проти мене. Вбережи моє тіло у чистоті і святості, і дай спочинок моїй душі, думкам і тілу, щоб вони мали радість і втіху у Тобі, – моєму житті і спасінні. Поблагослови і захисти моїх рідних та близьких цієї ночі і повсякчас, і нехай вони також відпочинуть у мирі. Якщо у мене є вороги, то поблагослови також їх, і нехай їхнє серце пізнає Твою любов. Захисти тих, хто при владі і всіх, наділених повноваженнями. Нехай Твоя ласка буде незміренна до всіх, щоб вона могла захистити нас тепер і повіки. Амінь.

Вранішня молитва в суботу

Живий Боже і Спасителю, мої очі звернені до Тебе цього ранку і в Твоїй ясній волі я шукаю Тебе, правдивого світла; Тебе, що поруч мене у світлі, і темряві, у житті і смерті, ближче, ніж я сам до себе. Ти – Живе джерело усіх благословінь, необхідних для мого тіла та душі. Насамперед, я дякую Тобі усією силою моєю в Ісусі Христі через Святого Духа за Твою отцівську турботу і захист впродовж ночі, що минула. Прийми тепер, Господи, Через Первосвященика Ісуса Христа моє бідне і негідне серце, як вранішню жертву, приємну Тобі, і влий у нього Свою любов через Свого Святого Духа, щоб я міг пробувати у ній цього дня. Ти знаєш, Боже, що я не можу існувати без Тебе жодної миті. Тож поєднай мою волю з Собою, і допоможи мені, щоб я міг жити далі, сповнений каяття і освячення, як Ти сам того вимагаєш від мене. Дай мені зректися усього злого, тому що воно огидне Тобі, і щоб я радше міг віддати себе і все, що я тільки маю під Твою владу і волю. Ти бажаєш для мене тільки добра, то ж допоможи мені через випробування і смуток цього світу увійти в Твоє Небесне Царство. Тобі одному, Боже і Спасе, належиться вся слава, честь і хвала повіки віків. Амінь.

Вечірня молитва у суботу

Хвала, слава, честь і подяка цієї вечірньої пори належать одному Тобі, люблячий Боже і Отче, що милосердно провадив мене дотепер і знову зволив мені завершити цей тиждень. Пробач, милостивий Отче, заради Ісуса Христа, всі мої гріхи і провини і наблизь те, що є у мені від Тебе, щоб я міг перебувати в Тобі, а Ти в мені. Дай мені нічого не чинити без Тебе, Господи Ісусе, ані заснути моєму тілу ані стулитися моїм повікам допоки Ти не перебуватимеш у мені. Приверни моє серце до Себе у правдивому каятті. Нехай Твоя любов у мені буде сильніша за смерть, сильніша від усіх сил пекла, щоб через Тебе я міг вистояти посеред зла і здобути перемогу в годину випробування і спокуси. Коли мені здаватиметься, що мої вороги наближаються до мене, будь поруч зі мною і покажи, що Ти – сторож Ізраїлевий, котрий не дрімає ніколи. Пильнуй мене цієї ночі, щоб моя душа, поки я спочиватиму, трималася за Тебе, а завтра я міг прокинутися в Твоє Ім'я і жити для Твоєї слави як впродовж наступного тижня, так і по всі дні мого життя. Господи, поблагослови мене, поблагослови нас усіх заради Твого безмежного милосердя. Амінь.

Ранкові молитви

** *

Вранішня молитва Лютера

В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Дякую Тобі, мій небесний Отче, через Ісуса Христа, улюбленого Сина Твого, що Ти милостиво оберігав мене цієї ночі від усякої небезпеки та шкоди. Прошу Тебе: вбережи мене також і впродовж цього дня від гріха і усякого зла, щоб усі мої вчинки і життя могли Тебе втішити. У руки Твої я передаю своє тіло та душу, і все, що тільки маю. Нехай Твій святий ангел буде зі мною, щоб лихий недоброзичливець не мав ніякої влади наді мною. Амінь.

** *

О, мій розіп’ятий Господи, Ісусе Христе! Як покірний Агнець Божий Ти постраждав за мене найганебнішою смертю на хресті і Своєю дорогоцінною кров’ю викупив мене від усіх гріхів, смерті і влади диявола. Молю Тебе, дай мені певність цього відкуплення через Твоє Слово і Таїнства, і керуй моїм серцем за допомогою Твого Святого Духа. Вбережи мене Своєю божественною любов’ю і схорони цього дня мої тіло та душу Твоїми Святими ранами. Обмий мене від моїх гріхів, навчи мене жити життям, сповненим віри та добрих плодів, і врешті-решт провадь мене з цього світу печалі до Твоєї одвічної радості і слави. Почуй мене, мій вірний Спасителю, моя Втіхо, Надіє і Життя, мій Господи Ісусе Христе. Амінь.

*

Господи, дай мені з душевним спокоєм зустріти все, що пішле цей день. Господи, дай мені сповна віддатися волі Твоїй. Господи, кожної години впродовж цього дня у всьому навчай і підтримуй мене. Господи, відкрий мені Свою волю щодо мене і моїх близьких. Що би не сталося цього дня, дай мені прийняти все зі спокійною душею і певністю, що на все – Твоя милостива, свята Божа воля. Господи Великий і милосердний, у всьому, що я робитиму чи казатиму, керуй моїми думками і почуттями, і в кожних непередбачених обставинах не дай мені забути, що все – Твій дар. Господи, дай мені розумно і з любов’ю поводитись з моїми ближніми, нікого не засмучуючи. Господи, дай мені силу нести втому цього дня і всі його турботи. Керуй моєю волею і навчи мене молитися і любити всіх нелицемірною любов’ю. Амінь.

Вечірні молитва

** *

Вечірня молитва Лютера

В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Дякую Тобі, мій небесний Отче, через Ісуса Христа, улюбленого Сина Твого, що Ти милостиво оберігав мене цього дня. Молю Тебе: пробач мені всі мої гріхи і провини, які я вчинив і милостиво оберігай мене цієї ночі. У Твої руки я передаю свої тіло та душу, і все, що лиш маю. Нехай Твій святий ангел буде зі мною, щоб лихий недоброзичливець не мав ніякої влади наді мною. Амінь.

*

О, Господи Ісусе Христе, покірний Агнцю Божий, Свята Жертво за всі мої гріхи, і гріхи усього світу, я сердечно дякую Тобі за те, що Ти милостиво оберігав мої тіло і душу цього дня. Я молюся, щоб Ти милостиво пробачив мені мої гріхи, яких я припустився цього дня через свої слабкості, гріховну природу і спокуси недоброзичливця, – все, що так гнітить моє серце і сумління. Схорони мене цієї ночі під крільми Своєї ласки і дай, щоб моє тіло могло спочити у безпеці поки моя душа пильнуватиме Твій милостивий прихід на Суд, щоб бути готовою увійти до Твого благословенного Царства Слави. Даруй мені все це, Господи, заради Твого страждання і смерті. Амінь.

Категорія: Молитви | Додав: taras2008 (16.04.2008) | Автор: Taras Kokovsky
Переглядів: 14029 | Рейтинг: 4.7/9 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук

Ланки

Статистика

Copyright MyCorp © 2021 Використовуються технології uCoz