Сторінка Тараса Коковського
Вівторок, 03.10.2023, 15:51
ГоловнаРеєстраціяВход Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії каталогу
Вибрані статті [6]
Богослів'я [23]
Українська мова [6]
Історія [7]
Актуальне [3]
Церква [11]
Цікаво знати [18]
Молитви [9]

Головна » Статті » Богослів'я

Біблія про Владику та "владик"

БІБЛІЯ ПРО ВЛАДИКУ ТА "ВЛАДИК" 

У деяких конфесіях поширене звертання до служителів високого сану - "владико". Цей термін також присутній у відправі (Благослови, владико). Та чи є обґрунтованим і біблійним подібне використання цього терміну? За відповіддю звернімося до Святого Писання. 

У більшості випадків, там де в українському перекладі Святого Писання вжито термін "владика" (ТК - в перекладі І.Огієнка цей термін зустрічається 39 разів, Хоменка 57 разів, у РСП - 48 разів), англійські версії подають такі варіанти - Creator, Sovereign Lord, King of kings, Prince of princes, Ruler of the kings of the earth. Як бачимо, в другому випадку переклади чітко говорять, що цей термін стосується лише Бога, Творця. 

Юдейські першоджерела (Старий Заповіт) найчастіше подають цей термін у вигляді - Ягве Адонай та інших імен Божих, що змальовують винятково Божі атрибути. Грецькі першоджерела (Новий Заповіт) подають термін "Владика" як - "Деспотес" - Об.6:10, 2Тим.2:21, Дії 4:24, Юди 1:4, Луки 2:29 і він теж стосується виключно Бога. У кількох місцях Писання українські та російські (та деякі інші) версії перекладів Біблії містять термін "владико", який, начебто, стосується людей, зазвичай земних правителів, як от у  - Еккл.10:16, 17, Ісаї 31:9, 55:4, Пс.67:28, Іс.26:13, Єрем.33:26, Дан.2:38. Однак, в цих місцях належний переклад оригінального слова означає радше - "князь", "правитель", "посадовець", "цар".  Власне, подібні "вади" трапляються в перекладах нерідко, ось чому за кінцевою відповіддю слід звертатися до оригінальних мов Писання  - юдейської та грецької. 

Підводячи підсумок, зазначимо ще раз, що термін "Владико" слід вживати виключно щодо Бога - Отця, Сина і Святого Духа. Що стосується служителів, то Біблія вживає щодо них інші терміни - священник, пастир, служитель, єпископ, пресвітер, диякон, слуга Божий, раб Божий.

Категорія: Богослів'я | Додав: taras2008 (11.01.2014) | Автор: Пастир Тарас Коковський
Переглядів: 1634 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук

Ланки

Статистика

Copyright MyCorp © 2023 Використовуються технології uCoz