Сторінка Тараса Коковського
Середа, 28.10.2020, 14:43
ГоловнаРеєстраціяВход Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії каталогу
Вибрані статті [6]
Богослів'я [23]
Українська мова [6]
Історія [7]
Актуальне [3]
Церква [11]
Цікаво знати [18]
Молитви [9]

Головна » Статті » Богослів'я

Хрищення немовлят


Хрищення – спадкоємність обрізання (на 8-день, знак заповіту Бога зі Своїм народом, це робили батьки хлопчиків, а не вирішували робити чи ні самі хлопчики).

Писання навчає, що кожна людина приходить у світ грішною і потребує спасіння. Немовля не може само сказати: “Я народилось з гріхом Адама. Зціліть мене від нього”, тому це роблять батьки і хрещені родичі – приводять немовля до Хрищення.

Колосян 2:10-11 Ви в Ньому були й обрізані нерукотворним обрізанням, скинувши людське тіло гріховне в Христовім обрізанні. 12 Ви були з Ним поховані у хрищенні, у Ньому ви й разом воскресли через віру в силу Бога, що Він з мертвих Його воскресив.

Буття 17:10 То Мій заповіт, що його ви виконувать будете, поміж Мною й поміж вами, і поміж потомством твоїм по тобі: нехай кожен чоловічої статі буде обрізаний у вас. 11 І будете ви обрізані на тілі крайньої плоті вашої, і стане це знаком заповіту поміж Мною й поміж вами. 12 А кожен чоловічої статі восьмиденний у вас буде обрізаний у всіх ваших поколіннях, як народжений дому, так і куплений за срібло з-поміж чужоплемінних, що він не з потомства твого.

Матвія 28:19 Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа, 20 навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів. І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку! Амінь.

ОТЦІ ЦЕРКВИ ПРО ХРИЩЕННЯ НЕМОВЛЯТ:

Полікар (69-155рр) – учень Апостола Івана. Був охрищений немовлям.

У віці 87 років сказав: “Я 87 років служив Господу”.

Іреней (130-200)

(Проти єресей) “Ісус прийшов, щоб спасти всіх через Свої засоби благодаті, – всіх, хто через Нього відродився для Бога – немовлят і дітей, юнаків і старших віком”.

Юстин Мученик (2ст) “Немовлята отримують благодать, яка дарується через Хрищення…”

Напис на могилах немовлят, знайдених в Північній Африці, Малій Азії.

“Немовля було охрищене і померло на 9 годину після народження…”

“Я Зосімус, віруючий з віруючих, лежу тут, проживши 2 роки, 1 місяць, 25 днів”

“Світ Тайх, прожив один рік, 10 місяців, 15 днів. Отримав благодать на 8-й день”.

Блаженний Августин (4ст) – “Ми прийняли від апостолів, що немовлята спасаються Хрищенням”. “Хрищення немовлят Церква завжди мала і дотримувала його. Вона прийняла це від віри своїх попередників і дотримує його завжди”. “Традиція Церкви охрищувати немовлят не повинна ані занедбуватись ані затьмарюватись думкою, що вона є не апостольською традицією, а чимсь іншим”.

Постанова Карфагенського собору Церкви (418р)

Хто відкидає, що малі діти потребують Хрищення і каже, що вони, хоч і охрищуються на відпущення гріхів, але не вспадковують від прабатьківського гріха нічого, що має бути обмите купіллю Хрищення – нехай буде тому анафема”.

Підстава: Рим.5:12 “12 Тому то, як через одного чоловіка ввійшов до світу гріх, а гріхом смерть, так прийшла й смерть у всіх людей через те, що всі згрішили.”

Оріген (3ст):

(Коментарі до Римлян) : “Від апостолів церква перейняла традицію охрищувати також немовлят. Вони є тими, кому призначається Таїнство, тому що в кожному тілі міститься бруд гріха, який має бути змитий водою і Святим Духом”.

«Немовлята повинні бути охрищені на відпущення гріхів. Через те, що за допомогою цього Таїнства очищуються пороки, отримані від народження – то немовлят також слід охрищувати”

Кипріан Карфагенський (3ст)

“Хрищення і Божої благодаті, яка дарується милостиво всім, ніхто не повинен бути позбавлений, – це слід дотримувати по відношенню до всіх, а особливо щодо народжених немовлят, які особливо заслуговують на нашу опіку і Боже милосердя”.

Григорій Богослов:

“В тебе є немовля? Не дозволяй часові сприяти його пошкодженню, нехай буде освячений з малих літ і присвячений Духові”.

Цілковита людська зіпсутість людини (Усі – грішники) – Бут.6:5; Рим.3:23; Пс.14:3; Пс.53:4; Пс.12; Еккл.9:3; Еккл.7:20; Пс.116:11; Рим.3:4,10; 1Ів.1:8; Пс.143:2; Пс.51:5-7; Прип.20:9; Еф.2:3; Рим.7:19; Рим.8:7; Євр.10:26; 2Хр.6:7; Іс.64:5-6; Лев.18:25; 1Ів.5:19 (весь світ у злі); Мт.7:11а; Йов 25:4;

Щодо віри немовлят:

1) Віра є не тим, що ми самі творимо, але отримуємо від Бога. Віра не зявляється у серці сама по собі, зусиллям людини – її засіває і плекає Бог.

1 Кор.4:7 Що ти маєш, чого б ти не отримав? Коли ж бо ти отримав, чого чванишся, ніби не отримав?

Категорія: Богослів'я | Додав: taras2008 (29.04.2008) | Автор: Taras Kokovsky
Переглядів: 4787 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/4 |
Всього коментарів: 1
01.07.2012
1. Ivan DR (Hristian) [Матеріал]
wacko що буде з немовлятами які померли не охрищеними?
Відповідь: завжди кладемо надію на Боже милосердя! Вона певна особливо для віруючих батьків, що знають Писання і ласку Христа Спасителя. Надіємось, що з Божої ласки діти потраплять до Божого Царства.

Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук

Ланки

Статистика

Copyright MyCorp © 2020 Використовуються технології uCoz